петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 33

Целта на МТСП е безгрижно детство, повеќе вработени и достоинствена старост

ivana-intervju11

Поврзани вести

Низа спроведени проекти, голем број на реформи, измени на закони, хуманитарни акции. За нешто помалку од една ипол година, Диме Спасов како министер за труд и социјална политика, ги продолжи започнатите и почна нови, од суштинска важност, проекти за доброто на сите категории на граѓани.

Во интервју за Курир, Спасов говори за повеќе теми и реформи спроведени во повеќе сфери .

Соработува со многумина, но ниту нуди ниту бара компромис кога станува збор за заштита на децата. За нив има најголем дел на проекти, а најновиот од нив е оној кој има за цел да го зголеми бројот на згрижувачките семејства.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести