петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 65

Цените на горивата остануваат исти

benzin

Поврзани вести

Цените на бензините, како и на нафтата, и во следните две недели, остануваат исти, е најновата одлуката на Регулаторната комисија за енергетика.

Со тоа цената на Еуросупер БС-95 останува 78 денари за литар, додека на Еуросупер БС 98 е 79,50 денари за литар. Дизелот и во следните две недели ќе се продава по 66 денари за еден литар.

Малопродажната цена на Екстра лесно масло за домаќинство (ЕЛ-1) се намалува за половина денар и изнесува 54,50
денари за литар.

Малопродажната цена на мазутот М-1 НС се намалува за 0,118 ден/кг и  изнесува 40,077 ден/кг.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести