недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Цените на горивата остануваат исти и во следните две недели

Добра вест за сите возачи бидејќи нема промена во цените на нафтените деривати

benzin

Поврзани вести

Од ноќеска на полноќ цените на горивата остануваат исти, како и во претходните две недели, е најновата одлука на Регулаторната комисија за енергетика.

Па така, цената на бензинот Еуросупер БС-95 останува 78 денари за литар, додека цената на Еуросупер БС-98 ќе чини како и досега 79,50 денари. Цената на Еуродизелот останува иста како и во претходните две недели, па на бензинските пумпи ќе се точи по 69 денари.

Малопродажната цена на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) се намалува за 0,50 денари за литар и ќе чини 57,50 денари за литар.

Малопродажната цена на мазутот М-1 НС се зголемува за 0,795 денари за килограм и ќе изнесува 40,881 денари за килограм.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести