сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Цените на угостителските услуги останаа исти во март

restoran

Поврзани вести

Цените на угостителските услуги во март оваа година, во споредба со претходниот месец, останаа на исто ниво, покажуваат податоците на Државниот завод за статистика.

Цените на угостителските услуги во март оваа година, во однос на истиот период лани, се намалени за 0,1 отсто.

Кумулативно, цените на услугите во периодот од јануари до март оваа година, во однос на истиот период лани, е намален за 0,1 отсто, додека во однос на декември минатата година е зголемен за 0,2 отсто.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести