петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Цените на угостителските услуги останаа на исто ниво

restoran

Поврзани вести

Цените на угостителските услуги во февруари оваа година година, во споредба со претходниот месец, останаа на исто ниво, покажуваат податоците на Државниот завод за статистика.

Цените на угостителските услуги во февруари оваа година, во однос на истиот месец од претходната година, се намалени за 0,1 отсто.

Кумулативниот индекс на цените на угостителските услуги за периодот јануари – февруари оваа година, во однос на истиот период од минатата година, е намален за 0,1 отсто, додека во однос на декември 2013 година е зголемен за 0,2 отсто.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести