среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 48

Центар без вода утре

Град Скопје и Јавното претпријатие „Водовод и канализација“ информираат дека делови на Центар утре, 29.05.2014 година, од 9:30 часот, па се до завршување на градежните работи ќе останат без вода.

osum-casi-voda-dnevno

Последни вести

Град Скопје и Јавното претпријатие „Водовод и канализација“ информираат дека делови на Центар утре, 29.05.2014 година, од 9:30 часот, па се до завршување на градежните работи ќе останат без вода.

Во сооптението се вели дека поради изведување на водоводен приклучок на улицата Моша Пијадем кај ТЦ Соравија, без вода ќе бидат корисниците од Ново Маало, на потегот од булеварот Кочо Рацин и улицата Мирче Ацев, како и дел од Градската болница, ГТЦ, ТЦ Соравија и ССМ.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести