вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 43

Центар, Ѓорче, Бутел, утре без струја

struja-dalekovod1

Последни вести

Рагионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје информира дека, утре, среда, без електрична енергија ќе останат корисниците од Бутел, Петровец, Центар, Ѓорче Петров, Шуто Оризари, како и општина Сарај. Ова се улиците каде ќе нема струја:

-во периодот од 08.00 до 15.00 часот, корисниците од Радишански Пат – Радишани во општина Бутел.

-во периодот од 08.30 до 17.00 часот, корисниците од селата Долно, Средно и Горно Коњари, Мобимак – Коњари, Чифлик, Сушица, Дивље, Живиње и објектот на АЛЕМ во општина Петровец.

-во периодот од 09.00 до 10.00 часот, корисниците од ул.Свети Кирил и Методиј бр.6 – влез 3 во општина Центар.

-во периодот од 09.00 до 12.00 часот, објектите во резерватот Јасен.

-во периодот од 09.00 до 15.00 часот, дел од корисниците од ул. Шарпланинска, корисниците од улиците Моцартова и Тиранска во општина Ѓорче Петров, корисниците од улиците Диме Мечето и Волт Дизни во општина Шуто Оризари, како и корисниците од улиците бр.1, 2, 3, 4 и 5 од село Грчец во општина Сарај.

-во периодот од 09.00 до 16.00 часот, корисниците од улиците Петар Поп Арсов, Диме Аницин, Борка Талевски, како и дел од корисниците од ул. 29 Ноември во општина Центар.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести