понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Центар и Аеродром денеска без вода

voda_vo_cheshma11

Последни вести

Јавното претпријатие „Водовод и канализација“ информира дека денеска без вода останале дел од корисниците од општините Аеродром и Центар.

Во општина Центар поради дефект од 10:15 часот, па се до санирање на дефектот се корисниците од улиците Костурски херои, Мајаковски и 29-ти Ноември.

Во општина Аеродром, поради реконструкција на водоводната мрежа од 11:15 па се до завршување на работите без вода останале потрошувачите од улицата Вангел Тодоровски број 1.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести