петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 67

Центар и Чаир без вода

najvoda

Последни вести

Јавното претпријатие „Водовод и канализација“ информира дека денеска без вода се останати делови на Центар и Чаир.

Во, општина Центар, без вода од 9:30 часот останале корисниците од улицата Црвена вода број 9 поради поставување на водоводен приклучок.

Улицата Џон Кенеди, во општина Чаир, поради дефект е останата без вода од 9 часот утрово. На оваа улица без вода се останати броевите од 9 до 27. Корисниците ќе бида без вода се до санирање на дефектот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести