понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Центар и Драчево денеска без вода

voda_vo_cheshma11

Последни вести

Јавното претпријатие „Водовод и канализација“ информира дека поради дефекти денеска без вода останале дел оф корисниците во општините Центар и Кисела Вода.

Во општина Центар дефектот настанал во 10:45 минути, а бес вода останале корисниците од улиците Стив Наумов и Тетовска, како и Полициската станица и Амбулантата.

Во општина Кисела Вода, без вода станале дел од жителите од Драчево, во 11:15 часот. Во Драчево поради дефектот бес вода се жителите на улиците Сердарот, Ратко Митровиќ и Речиште.

Екипи на ЈП „Водовод и канализација“ информираат дека се работи на санација на дефектите.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести