сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Центар утре без вода

voda1

Последни вести

Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје информира дека утре, 12 август без вода ќе останат дел од корисниците на општина Центар.

Според добиеното известување од Јавното претпријатие „Водовод и канализација“, поради промена на шибери, од 9 часот, па се до завршување на градежните работи, без вода ќе останат корисниците од МАНУ, Министерството за надоврешни работи, Основното училиште „Кирил и Методиј“, како и улиците Крсте Мисирков, Адвокатската учица и Стив Наумов.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести