понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Центар утре без вода

voda

Последни вести

Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје информира дека утре поради изведување на водоводен приклуок без вода ќе останат дел од жителите на Општина Центар.

Прекинот ќе настане во 9:30 часот, а без вода ќе бидат улиците Борка Талевски бр.37 и Петар Поп Арсов бр.26,без вода ке бидат корисниците од ул:9-ти Мај, Петар Поп Арсов, Христо Смирненски, Роза Луксембург, Костурси херои, Васил Стефановски, Диме Аницин и дел од Бул.Митрополит Теодија Гологанов.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести