среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Центар утре без вода

voda

Последни вести

Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје, инфомрира дека утре, вторник, без вода ќе останат дел од корисниците од општина Центар.

Од РЦУК додаваат дека прекинот ќе биде поради уличен дефект на водоводна цевка од ф – 100 мм на ул.Аминта Трети бр.4. Жителите без вода ќе бидат во периодот од 09.30 часот па се до отстранување на дефектот. Воедно без вода ќе останат и корисниците од улиците: Јордан Хаџи Костантинов – Џинот , Димитрија Туцовиќ , Наум Наумовски Борче, дел од корисниците лоцирани на бул. Илинденска, паркот и околните ресторани. ( општина Центар

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести