вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Центар утре без вода

osum-casi-voda-dnevno1

Последни вести

Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје информира дека утре, без вода ќе останат дел од жителите во општина Центар.

Поради отстранување на појавен уличен дефект на водоводната мрежа на ул.Коста Шахов бр. 7 , прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од ул.Коста Шахов и дел од ул. Дебарца од 09:30 часот до завршување на интервенцијата.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести