вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Центар утре без вода

voda3-640x480

Последни вести

Регионалниот центар за управување со кризи информира дека утре, 12.06.2014 година без вода ќе останат дел од корисниците во Центар.

Според соопштението прекин во водоснабдувањето во периодот од 9:30 до 15:30 ќе имаат жителите на булеварот Кочо Рацин и улицата Мирче Ацев. Прекинот ќе биде поради промена за затворач на улицата Мирче Ацев, кој е најавен од страна на Јавното претпријатие „Водовод и канализација“.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести