недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Центар за соработка со бизнис заедницата денеска и во Скопје

razvoj

Последни вести

Првиот Регионален Центар за соработка со бизнис заедницата денеска ќе биде отворен во просториите на Центарот за развој на Скопскиот плански регион. Центарот го воспоставува Министерството за локална самоупрва со поддршка на УНДП, како точка за соработка на општините, планскиот регион и бизнис заедницата во функција на развој на регионот.

Вакви центри ќе бидат отворени и во Источниот, Југозападниот и во Полошкиот плански регион.

Центарот ќе го отвори министерот за локална самоуправа Лирим Шабани, а на настанот ќе присуствуваат градоначалниците на 17-те општини од Скопскиот плански регион, како и раководителот на Центарот за развој.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести