понеделник, 24 јули 2017  |  Вести денес: 18

До четврток ќе се прска против возрасни комарци во Скопје

komarci

Поврзани вести

Првата аеросолна (авионска) дезинсекција против возрасни форми на комарци во Град Скопје ќе се одвива до утре.

Како што информира РЦУК-Скопје, дезинсекцијата ќе се одвива во периодот од 23 до 4 часот наредниот ден.

Најчитани вести