вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 3

Чаби Алонсо најпосле се договори со Реал (М)

Искусниот играч за врска подолг временски период важеше за голема желба на Ливерпул, Јувентус, Манчестер Јунајтед и ПСЖ.

cabi alonso

Поврзани вести

Репрезентативецот на Шпанија и стандарден првотимец во дресот на Реал (М), Чаби Алонсо најпосле го потпиша новиот договор и се обврза да остане на “Сантијаго Бернабеу” до 2016 година.

Искусниот играч за врска подолг временски период важеше за голема желба на Ливерпул, Јувентус, Манчестер Јунајтед и ПСЖ.

Со потпишувањето на новиот договор Алонсо си осигура годишна заработувачка од 6 мил. евра што е за 2 мил. евра поголема од таа што ја заработуваше пред да ја обнови соработката со најтрофејниот клуб во шпанската Примера дивизион.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести