вторник, 30 мај 2017  |  Вести денес: 32

Чабуковска: 42 пациенти со повреди од невремето згрижени во изминатите 24 часа

cabukovska-768x418

Поврзани вести

Во текот на изминатото деноноќие поточно од почетокот на временската непогода во Универзитетската клиника за хируршки болести „Свети Наум Охридски“ помош побарале 144 лица, од кои 42 се директни учесници односно пациенти кои се пожалиле дека повредите настанале како резултат на временските непогоди.

Доктор Јасмина Чабуковска во вестите на ТВ Нова објасни дека од нив 7 биле хоспитализирани, а кај двајца е направена оперативна интервенција.

-Сите се згрижени на одделенија и се во добра состојба. Останатите се пуштени на домашно лекување. Вчера дежурниот тим беше во комплетна подготвеност, изјави Чабуковска.

Најчитани вести