Македонија

Чадорите при рака, облаци и дожд цел ден

Чадорите при рака, облаци и дожд цел ден

Променливо облачно со повремени врнежи од дожд, а на планините од снег, вакво време ни прогонозираат метеоролозите  од Управата за хидрометеорлошки работи.

Во источните делови ќе биде облачно со пообилни врнежи. Ќе дува слаб северен ветер.

Температурите во текот на денешниот ќе се движат од пет од 10 степени.