сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Чадорите при рака, облаци и дожд цел ден

oblaci sivi

Поврзани вести

Променливо облачно со повремени врнежи од дожд, а на планините од снег, вакво време ни прогонозираат метеоролозите  од Управата за хидрометеорлошки работи.

Во источните делови ќе биде облачно со пообилни врнежи. Ќе дува слаб северен ветер.

Температурите во текот на денешниот ќе се движат од пет од 10 степени.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести