недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 18

Чаир, Бутел и Арачиново, утре без струја

struja

Последни вести

Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје информира утре, 16.07.2014 година, без електрична енергија ќе останат делови на Чаир, Бутел, Арачиново и населбата Гоце Делчев.

Од 09.00 до 12.00 часот ул Пере Тошев, 7ми Јули и Прохор Пчински.(Опш.Чаир)
Од 08.00 до 15.00 часот ул Лазо Трпчевски.(опш.Чаир)
Од 07.00 до 15.00 чассот с.Студеничанми.(Опш.Студеничани)
Од 08.00 до 15.00 часот населено место Бел Камен. (опш.Бутел)
Од 12.00 до 15.00 часот нас.Гоце Делчев
Од 09.00 до 16.00 часот с.Арачиново.(Опш.Арачиново).

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести