четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Чаир денеска без вода

osum-casi-voda-dnevno

Последни вести

Јавното претпријатие „Водовод и канализација“ информира дека поради дефект на водоводната мрежа дел од корисниците од општина Чаир денеска се останати без вода.

Дефектот настанал утрово во 10:30 часот на улицата Ресенска, а без вода останале жителите од броевите 3, 7 и 14, како и ресторанот „Бизнис“.

Корисниците без вода ќе бидат се до санирање на дефектот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести