четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 50

Чаир денеска без вода

vosdhdhsdshdhssdhda

Последни вести

Поради дефект на водоводната мрежа, денеска во 10 часот, без вода останале дел од жителите од општината Чаир, соопштуваат од Јавното претпријатие „Водовод и канализација“.

Во соопштението тие додаваат дека дефектот настанал на улицата Коста Абрашевиќ број 82, а без вода останале корисниците од улиците Цветан Димов и Коста Абрашевиќ, а намален ќе биде водостојот на корисниците од населбата Гази Баба.

Екипите на ЈП „Водовод и канализација“ работат на отстранување на дефектот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести