петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Чаир денеска без вода

voda_vo_cheshma1

Последни вести

Јавното претпријатие „Водовод и канализација“ информира дека поради дефект на водовод ната мрежа денеска без вода останале дел од корсиниците од општина Чаир.

Дефектот се појавил утрово во 9:10 часот, а без вода останале жителите од улицата „Петар Горгиев“. Косиниците ќе бидат без вода се до санирање на дефектот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести