понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 7

Чаир утре без вода

bez voda

Последни вести

Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје информира дека утре без вода ќе останат дел од корисниците од општина Чаир.

поради отстранување на уличен дефект на водоводна цевка со пречник ф – 80мм на ул. Панче Неделковски , прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од ул. Панче Неделковски, ул. Кемал Ататурк и дел ул. Цветан Димов од 09:00 часот па до заврршување на интервенцијата.

Најчитани вести