сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Чаир утре без вода

voda1

Последни вести

Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје информира дека утре, четврток, без вода ќе останат дел од корисниците од општина Чаир.

Прекинот ќе биде поради изведување на водоводен приклучок на ул.Цветан Димов и ќе започне од 09:00 часот, а ќе трае се до завршување на интервенцијата.

Прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од ул. Цветан Димов, ул. Панче Неделковски и ул. Коста Абрашевиќ .

Најчитани вести