понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Чаирчанец нападнат од насилници кои му упаднале дома

Додека седел дома, насилници му упаднеле во домот и го натепале.

boks

Поврзани вести

Чаирчанец физички бил нападнат од двајца насилници кои му упаднале во домот.

Според информациите од Министерството за внатрешни работи, вчера, додека 38-годишниот С.М. седел дома со 19-годишната Ј.К. во куќата на улицата Максут Садик во скопски Чаир, две непознати лица физички го нападнале.

Насилниците влегле во неговиот дом преку незаклучената врата ио почнале да го тепаат, нанесувајќи му телесни повреди.

По превземените мерки пронајдени се сторителите при што по целосно документирање на случајот против истите  ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести