петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 67

Чакир ја дели правадата на вториот полуфинален дуел

CAKIR JA DELI PRAVDATA

Поврзани вести

Турскиот судија Џунејт Чакар ќе ја има таа чест да го води денешниот полуфинален натпревар помеѓу репрезентациите на Холандија и Аргентина, кој ќе биде одигран во Сао Паоло, а ќе стартува во 22:00 часот.

На Чакар ова ќе му биде трет натпревар на турнирот, а претходните два дуела завршија без победник: Бразил – Мексико (0:0) и Алжир – Русија (1:1).

Турскиот судија ја делеше правдата и на полуфиналниот дуел помеѓу репрезентациите на Шпанија и Португалија на последното ЕП во Украина и Полска, а интересно е да се напомене дека Чакар е само вториот турски судија, кој бил дел од еден фудбалски Мундијал. Доган Бабаџан беше главен судија на неколку натпревари на Мундијалот 1974.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести