вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 60

Чамец со илегални имигранти потона во Средоземно Морe

imigranti

Поврзани вести

Околу 170 илегални имигранти се исчезнати откако вчера потона чамец во близина на брегот на Либија.

Спаувачките екипи вчера успеале да спасат 16 луѓе, а од морето извадиле 15 тела.

Според либиската крајбрежна стража чамецот со 200 Сомалијци и Еритрејци патувал кон Италија.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести