недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 7

Чави не сака преселба во Ангила или преку барата

CAVI NE SAKA PRESELBA

Поврзани вести

Искусниот играч за врска од редовите на каталонскиот гигант Барселона, Чави Хернандез, повторно се обиде да стави крај на сите шпекулации околу неговата иднина и на тие кои постојано го селат во САД и во англиската Премиер лига.

„Преселба во некој друг клуб за време на летниот преоден рок? Точно дека нема ништо сигурно кога е во прашање фудбалскиот свет, денес си тука, а утре играш за некој друг клуб. Јас имам јасна идеа во мојата глава, јас планирам да останам на “Ноу Камп”. Планирам и во следната сезона да го носам дресот на Барселона. Можно е да има и некоја примамлива понуда за моите услуги, но истата нема да има некакво влијание врз мојата одлука да останам на “Ноу Камп”. Не планирам никаква преселба во САД или Англија”, изјави репрезентативецот на Шпанија.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести