петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 59

Чави не сака преселба во Катар или Њујорк

cavi ne saka katar

Поврзани вести

Легендарниот играч за врска од редовите на каталонскиот гигант Барселона, Чави Хернандез, повторно ја демантираше пласираната информација дека сака да си замине од “Ноу Камп” на крајот од актуелната сезона.

„Нема да направам трансфер во Катар или во Њујорк. Јас сакам да го испочитувам договорот кој го имам со Барселона. Ќе останам на “Ноу Камп”. Тука се чуствувам среќен, тука се чуствувам важен и корисен. Тука сум многу години, освоив се што можев да освојам. Освоив многу титули во националниот шампионат, во Лигата на шампиони, го освоив и Купот на Шпанија. Само по убаво ќе ја паметам Барселона”, изјави репрезентативецот на Шпанија.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести