Бразил2014

Чави потпиша преддоговор со Ал Араби

Чави потпиша преддоговор со Ал Араби

Сензационалната информација дека искусниот играч за врска од редовите на каталонскиот гигант Барселона, Чави Хернандез, во следните три сезони ќе го носи дресот на катарскиот клуб Ал Араби, ја потврди и тренерот на катарскиот клуб, романскиот стручњак, Дан Петреску.

„Чави потпиша преддоговор со нашиот клуб. Иако имаше понуди и од неколку други клубови од Катар, раководството на нашиот клуб даде понуда која успеа да го убеди да ни се придружи“, изјави Дан Петреску.
Шпанските медиуми ја открија и информацијата дека сега веќе поранешниот фудбалер на Барселона во следните три сезони ќе има годишна плата од 8 мил. долари.