четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 42

Чави потпиша преддоговор со Ал Араби

CAVI PREDDOGOVOR SO AL ARABI

Последни вести

Сензационалната информација дека искусниот играч за врска од редовите на каталонскиот гигант Барселона, Чави Хернандез, во следните три сезони ќе го носи дресот на катарскиот клуб Ал Араби, ја потврди и тренерот на катарскиот клуб, романскиот стручњак, Дан Петреску.

„Чави потпиша преддоговор со нашиот клуб. Иако имаше понуди и од неколку други клубови од Катар, раководството на нашиот клуб даде понуда која успеа да го убеди да ни се придружи“, изјави Дан Петреску.
Шпанските медиуми ја открија и информацијата дека сега веќе поранешниот фудбалер на Барселона во следните три сезони ќе има годишна плата од 8 мил. долари.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести