сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Чави во дилема дали да се пенизонира како фудбалер на Барса

cavi

Поврзани вести

Искусниот играч за врска од редовите на каталонскиот гигант Барселона, Чави Хернандез, го привлече вниманието на фудбалската јавност со изјавата дека е можно својата богата професионална кариера да не ја заврши на „Ноу Камп”.

„Тешко е да се пенизионираш како фудбалер на Барселона. Јас не знам дали на ‘Ноу Камп’ ќе го одиграм мојот последен натпревар, јас би сакал, но не знам дали мојата желба ќе стане реалност. Одлично се чуствувам, од психолошка гледна точка, многу подобро во споредба со претходните две сезони. Сакам да играм на секој натпревар, но сега имам потреба од подолг одмор. Среќен сум што сум дел од Барселона, што сум дел од оваа филизофија. Можеби ќе бев посреќен ако играв за некој друг клуб, не знам, но во мојот живот Барселона секогаш беше на прво место”, изјави репрезентативецот на Шпанија.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести