четврток, 20 јули 2017  |  Вести денес: 47

Чавков со делегација од МВР во Гостивар им одаде почит на загинатите херои

На годишнината од терористичкиот напад во Диво Насеље,граѓаните од Гостивар им одадоа чест и почит чест на младите полициски службеници кои до последен здив ја бранеа родната земја.Панихидата најпрво се одржа во селото Зубовце, на вечното почивалиште на Херојот Ненад Серафимоски, а потоа на градските гробишта во Гостивар каде почива Херојот Горан Илиески.

Чавков со делегација од МВР во Гостивар им одаде почит на загинатите херои

Чавков со делегација од МВР во Гостивар им одаде почит на загинатите херои

Последни вести

Денес во Гостивар им се оддаде почит на загинатите гостиварски херои кои минатата година загинаа од терористичките напади во Диво Насеље. Високи преставници на Министерството за внатрешни работи, предводени од заменик министерот Митко Чавков присуствуваа на панихидата.

На годишнината од терористичкиот напад во Диво Насеље,граѓаните од Гостивар  им одадоа чест и почит чест на младите полициски службеници кои до последен здив ја бранеа родната земја.Панихидата најпрво се одржа во селото Зубовце, на вечното почивалиште на Херојот Ненад Серафимоски, а потоа на градските гробишта во Гостивар каде почива Херојот Горан Илиески.На панихидите присуствуваше висока делегација на Министерството за внатрешни работи предводени од заменик  министерот, Митко Чавков.

gostiva-4

Во дводневните битки против терористичко-криминалната група во кумановската Дива населба, животите ги загубија полицајците: Љубиша Аранѓеловиќ, Бобан Ивановиќ, Горан Илиевски, Жарко Кузмановски, Исамедин Османи, Сашо Самојловски, Ненад Серафимовски и Горан Стојменовиќ.

gostivar-3

gostiva-2

Најчитани вести