понеделник, 21 август 2017  |  Вести денес: 57

Чавушоглу: Турските сили клучни за протеруавње на ИД од Мосул

132351271

Последни вести

Вклучување на шиитските милитанти во офанзива за протерување на припадници на ИД од ирачкиот град Мосул нема да донесе мир. Но, учеството на турски обучени сили е од клучно значење за успех на таа операција, оцени денеска турскиот министер за надворешни работи Мевлут Чавушоглу.

На прес конференција тој рече дека Турција е подготвена за операција за протерување на исламските милитанти од нивното упориште во Ирак

Најчитани вести