сабота, 22 јули 2017  |  Вести денес: 51

Чедоморство во Србија: Мајка си ги убила трите бебиња

Уапсени се и тројца мажи, татковците на бебињата.

Последни вести

Полицијата во Србија ја уапсила В.Б. од селото Трњани и нејзината ќерка С.Б (26) поради сомневање дека убиле три бебиња кои ги родила.

Уапсени се и тројца мажи, татковците на бебињата.

За нив две се сомневаат за убиство на две момчиња и едно девојче. В.Б се терети дека убила две штотуку родени бебиња и осмничена е за тешко убиство.

Истрагата за мистериозното злосторство почнала откако полицијата добила информација дела С.Б е бремена, но дека нема дете иако повеќе нема труднички стомак. Набрзо дошло до сознание дека таа и пред тоа била бремена, но децата ги нема во семејната куќа.

– Девојката признала дека била бремена и ги навела имињата на мажите со кои имала секс. Тие се приведени и признале дека со неа имале сексуални односи. Исто така навеле дека знаеле за бременоста, но се сомневаат дека децата се нивни, вели извор за српски Блиц.

Исто така полицијата додава дека еден од мажите бил и нејзиниот братучед.

Најчитани вести