понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Чех се заканува со трансфер во Барса, Реал (М), ПСЖ или Монако

CEH SE ZAKANUVA

Поврзани вести

Виктор Колар, агентот на чешкиот интернационалец од редовите на лондонскиот премиерлигаш Чезли, Петр Чех, откри дека ќе седне на преговарачката маса со сите заинтересирани клубови доколку добие и најмал сигнал дека неговиот клиент повеќе не е дел од плановите на контроверзниот менаџер на “сините”, Жозе Мурињо.

„Веданш ќе остварам контакт со спортскиот директор на Барселона, Андони Зубизарета. Се што е потребно е да добијам информација дека Челзи повеќе нема потреба од услугите на Чех. Исто така ќе седнам на преговарачката маса и со раководните лица на Реал (М). Знам дека шпанските гиганти веднаш ќе реагираат доколку Чех добие дозвола за промена на клупската средина. Да не беше Ноер, сигурно и Баерн (М) ќе испратеше понуда за мојот клиент. Чех никогаш не би прифатил понуда од некој италијански клуб. Клубовите во Италија имаат сериозен проблем. Интерес за мојот клиент има покажано и ПСЖ, а постојано комуницирам и со челниците на Монако”, изјави Колар.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести