четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 59

Чековски го демантира трансферот во Работнички

На фејсбук може да пишува се и сешто, но се уште не сум се договорил со Работнички. Кога ќе биде постигнат договор, јавноста ќе биде запознаена , вели Чековски за ЕКИПА.

ceko

Последни вести

Играчот на МЗТ Скопје Ѓорѓи Чековски демантира дека се преселил во Работнички, откако синоќа по социјалните мрежи се појавија информации дека неговиот и трансферот на Тодор Гечевски се реализирани.

„На фејсбук може да пишува се и сешто, но се уште не сум се договорил со Работнички. Кога ќе биде постигнат договор, јавноста ќе биде запознаена“ , вели Чековски за ЕКИПА.

Наспроти ваквиот коментар на Чековски, јасно е дека е само прашање на време кога тој и Гечевски ќе ги договорат условите за преселбата на „Градски парк“, со што ќе станат главни адути на Работнички во битката за титулата,

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести