сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 15

Чековски суспендиран, МЗТ олеснет за 700 евра

tejic-cekovski-615x400

Поврзани вести

Македонскиот кошаркарски шампион МЗТ Скопје ќе биде значајно ослабен на последниот натпревар од АБА лигата против Раднички Крагуевац, откако раководството на ова регионално натпреварување одлучи да го суспендираат репрезентативецот Ѓорѓи Чековски на еден натпревар поради физичката пресметка со Тејиќ на дуелот со Црвена Звезда.

Двајцата кошаркари се казнети со по еден натпревар, а Чековски бил казнет по  дополнителната пријава од судиите на мечот. Вкупна казна од 700 евра заработи и МЗТ Скопје.

Со победа на последниот натпревар против Раднички, МЗТ Скопје ќе го освои 6.место во АБА лигата и ќе обезбеди директен пласман во Еврокупот во следната сезона.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести