четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Челниците на Борусија Д. најавија ангажман на неколку фудбалски ѕвезди

Ханс Јоаким-Ватцке, потврди дека популарните "милионери" ќе потрошат сериозна парична сума за време на летниот преоден рок се со цел, да ангажираат неколку фудбалери од светска калса.

borusija dortmund

Поврзани вести

Извршниот директот на германскиот бундеслигш Борусија од Дортмунд, Ханс Јоаким-Ватцке, потврди дека популарните “милионери” ќе потрошат сериозна парична сума за време на летниот преоден рок се со цел, да ангажираат неколку фудбалери од светска калса.

“Тука нема никаква тајна. Многу ќе инвестираме за време на летниот преоден рок, станува збор за сериозна парична сума. Планираме да купиме неколку фудбалери од светска калса и така повторно да бидеме и повеќе од конкуренција на најголемиот ривал во Германија, тимот на Баерн (М)”, изјави Ватцке.

Прв на листата со желби е јапонскиот интернационалец од редовите на Манчестер Јунајтед, Шинји Кагава, кој пред неколку сезони го носеше дресот на Борсуија од Дортмунд, а сега е проценет на околу 20 мил. евра.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести