понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Челниците на Сити ветија 38 мил. фуни, а понудија 31 мил. фунти

siti veti a ponudi

Поврзани вести

Раководните лица на актуелниот шампион на Португалија, тимот на Порто, открија дека вината за пропаднатиот трансфер на францускиот интернационалец Елиакуим Мангала во редовите на Манчестер Сити мора да се побара кај сопствениците на најбогатиот клуб на Островот.

Челниците на Порто открија дека постигнале вербален договор со раководните лица на Манчестер Сити откако англискиот клуб потврдил дека ќе го исплати побараното обештетување од 38 мил. фунти.
Сепак, неколку часа подоцна, раководните лица на Манчестер Сити испратиле официјална понуда за 22-годишниот дефанзивец вредна 31 мил. фунти.

Таквата понуда експресно била одбиена од челниците на Порто со образложение дека услугите на Мангала можат да му бидат на располагање на менаџерот на Сити, Мануел Пелегрини само доколку новата понуда на англискиот клуб не е помала од 38 мил. фунти.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести