петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Челзи фаворит за потписот на Лук Шоу

CHELSEA LUK SOU

Поврзани вести

Раководните лица на Манчестер Јунајтед добија и повеќе од сериозна конкуренција во сопственикот на лондонскиот премиерлигаш Челзи, Роман Абрамович, кога е во прашање потписот на стандардниот првотимец во дресот на Саутемптон, Лук Шоу.

Ако до пред неколку дена, Манчестер Јунајтед важеше за прв фаворит кога е во прашање потписот на 18-годишниот репрезентативец на Англија, сега таа улога им е доделена на лондонските “сини”, чии сопственик е подготвен да одвои околу 35 мил. евра за неговите услуги.

Англиските медиуми се убедени дека офанзивниот лев бек ќе го открие името на новиот клуб пред стартот на престојниот Мундијал во Бразил.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести