петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 34

Челзи го напаѓа ослабениот Манчестер Јунајтед

chelsea napaga junajted

Поврзани вести

Фудбалскиот храм “Стемфорд Бриџ” денеска ќе биде домаќин на неделниот дерби натпревар од 22. коло во англиската Премиер лига, пресметката помеѓу се подобриот тим на Чезли и убедливо најголемото разгочарување во досегашниот тек од сезоната, актуелниот шампион Манчестер Јунајтед.

Лондонските “сини” важат за фаворит, а таквата улога доби уште повеќе на интензитет откако менаџерот на “црвените ѓаволи”, Дејвид Мојес потврди дека и на овој натпревар нема да може да смета на услугите на напаѓачкиот двоец, Робин ван Перси – Вејн Руни.

Голема борба и неизвесност до последниот судиски свиреж се очекува и на вториот неделен натпревар, дуелот во Кардиф помеѓу екипите на Свонси и Тотенхем.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести