понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Челзи го продава Лукаку за 20 милиони фунти

chelsea prodava lukaku

Поврзани вести

Не само што нема да се врати на „Стемфорд Бриџ” откако ќе му заврши позајмицата во Евертон, белгискиот интернационалец Ромелу Лукаку веќе доби зелено светло од раководните лица на Челзи за промена на клупската средина за време на летниот преоден рок.

Репрезентативецот на Белгија ќе биде продаден на првиот клуб кој ќе испрати официјална понуда не помала од 20 мил. фунти, а таквото барање би требало да биде прифатливо за раководните лица на Тотенхем, Арсенал, Атлетико (М) и Милан, кои веќе покажаа голем интерес за брзоногиот напаѓач.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести