петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 59

Челзи и Сити на мускули, Ливерпул без право на кикс

celzi i siti na muskuli

Поврзани вести

Саботните натпревари од 27. коло во англиската Премиер лига поминаа во знакот на среќниот триумф на Челзи, во убедливата победа на Арсенал и во трите бода кои најпосле ги освоија фудбалерите на Манчестер Јунајтед.Со среќниот погодок на Џон Тери и тоа во 93 минута, фудбалерите на Челзи забележаа минимална победа над одличниот тим на Евертон.

Бесот кој го чуствуваа после непријатниот пораз од Баерн (М) во Лигата на шампиони, фудбалерите на Арсенал го истурија врз екипата на Сандерленд кој последното гостување на “Емирати” ќе го памети по убедливиот пораз од 4:1.

Само минимална победа од 1:0 во дуелот против секогаш незгодниот тим на Стоук, забележа екипата на Манчестер Сити, додека градскиот ривал, Манчестер Јунајтед забележа сигурен триумф од 2:0 во дуелот поротив домашната екипа на Кристал Палас.

Од денешните натпревари, на хартија, најлесна задача би требало да има тимот на Ливерпул кој важи за апсолутен фаворит во првенствената пресметка против екипата на Свосни.
Резултати: Арсенал – Сандерленд 4-1, Манчестер С. – Стоук 1-0, Кардиф – Хал 0-4, ВБА – Фулам 1-1, Вест Хем – Саутемптон 3-1, Челси – Евертон 1-0, Кристал Палас – Манчестер Ј. 0:2.
Денеска на програмата: Ливерпул – Свосни, Норвич – Тотенхем, Њукасл – Астон Вила.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести