вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Челзи има “фудбалски бисер” во својата академија

cydo dete

Поврзани вести

На фудбалската техника која ја поседува 8-годишниот Деним Намуди може да му позавидат и голем број професионални фудбалери ширум светот.

Намуди е член на фудбалската академија на Челзи, а доколку продолжи да се развива во овој правец, “сините” од Лондон за неколку години ќе имаат голема фудбалска ѕвезда во своите редови.

Најчитани вести