недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 24

Челзи Клинтон роди ќерка

1381428325_chelsea-clinton-hillary-clinton-bill-clinton-lg

Последни вести

Ќерката на поранешниот американски претседател Бил Клинтон и на поранешниот државен секретар, Хилари Клинтон во саботата изутрина преку социјалните мрежи објави дека станала мајка.

„Марк и јас сме преплавени со чувства на љубов, восхит и поради раѓањето на нашата ќерка Шарлот Клинтон Мезвински“, стои на фејсбук профилот на Челзи Клинтон. Пораката е објавена и на твитер.

Челзи Клинтон (34) до крајот на август повремено работеше за телевизиската мрежа NBC, за која известуваше за поединци и организации кои придонеле за подобрување на својата заедница.

Нејзиниот сопруг Марк Мезвински е банкар.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести