вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 3

Челзи мора да одвои 25 милиони фунти за Соу

Раководните лица на Саутемптон потврдија дека се подготвени, многу порано од предвиденото да се ослободат од услугите на левиот бек на младинската репрезентација на Англија, но под еден услов,

chelsi sou

Поврзани вести

Сопственикот на лондонскиот премиерлигаш Челзи, Роман Абрамович, најпосле доби информација колку ќе мора да одвои од планираниот буџет, доколку сака во пролетниот дел од актуелната сезона, контроверзниот менаџер, Жозе Мурињо, на располагање да ги има и услугите на стандардниот првотимец во дресот на Саутемптон, Лук Соу.

Раководните лица на Саутемптон потврдија дека се подготвени, многу порано од предвиденото да се ослободат од услугите на левиот бек на младинската репрезентација на Англија, но под еден услов, заинтересираниот клуб да испрати официјална понуда не помала од 25 мил. фунти. Челзи нема да биде единствениот клуб кој ќе испрати официјална понуда за Соу, кој веќе подолг временски период важи за желба и на новиот менаџер на Манчестер Јунајтед, Дејвид Мојес.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести