петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 56

Челзи му нуди нов договор на Тибо Коуртуа

celzi dogovor kortua

Поврзани вести

Не само што планира да го врати на “Стемфорд Бриџ” за време на летниот преоден рок, контроверзниот менаџер на Челзи, Жозе Мурињо сака репрезентативецот на Белгија, Тибо Коуртуа да потпише нов 5-годишен договор.

Младиот голман и оваа сезона настапува како позајмен во дресот на шпанскиот прволигаш Атлетико (М), а пред неколку недели изјави дека може да се врати во Лондон но по еден услов, да има статус на стандарден првотимец во дресот на англискиот премиерлигаш Чезли.

Менаџерот на Челзи, Жозе Мурињо сака прво Коуртуа да потпише нов 5-годишен договор, а потоа и во следната клупска сезона да настапува како позајмен голман во дресот на Атлетико (М).

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести