среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Челзи немоќен и против Норвич

Со неочекуваното реми на „Стемфорд Бриџ", избраниците на Жозе Мурињо додатно си ги намалија и така само теоретските шанси за освојување на шампионската титула која сигурно ќе заврши или кај фудбалерите на Манчестер Сити или кај тие на Ливерпул.

CELZI NEMOCEK NORVIC

Поврзани вести

Уште еден голем кикс запишаа фудбалерите на Челзи кои не постигнаа ниту еден погодок и освоија само еден бод во првенствената пресметка против гостинскиот тим на Норвич.

Со неочекуваното реми на „Стемфорд Бриџ”, избраниците на Жозе Мурињо дополнително си ги намалија и така само теоретските шанси за освојување на шампионската титула која сигурно ќе заврши или кај фудбалерите на Манчестер Сити или кај тие на Ливерпул.

Само еден погодок, кој заврши во гостинската мрежа, беше постигнат на првенствениот дуел помеѓу екипите на Арсенал и ВБА, а истиот беше дело на францускиот интернационалец, Оливие Жиру.
Денеска ќе биде одигран и последниот натпревар од 37. коло во англиската Премиер лига, дуелот помеѓу екипите на Кристал Палас и Ливерпул.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести